סלטיק ליגת אלופות - פליאוף ליגת האלופות - משחק - 5 לא פורסם « » 17/08/2016 לא פורסם הפועל באר שבע
הפועל באר שבע ליגת אלופות - פליאוף ליגת האלופות - משחק - 6 לא פורסם « » 23/08/2016 לא פורסם סלטיק
ביתר ירושלים גביע הטוטו מחזור - 2 19:00 « » 07/08/2016 ספורט 58 תוצאה: 4:2 הפועל באר שבע
הפועל באר שבע גביע הטוטו מחזור - 3 19:30 « » 09/08/2016 ספורט 58 תוצאה: 1:0 מ.ס אשדוד
הפועל באר שבע ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שלישי 20:50 « » 12/07/2016 אחר תוצאה: 2:3 שריף טירספול
שריף טירספול ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שלישי 20:00 « » 19/07/2016 ספורט 2 תוצאה: 0:0 הפועל באר שבע
אולימפיאקוס ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שני 21:45 « » 27/07/2016 ספורט 5 תוצאה: 0:0 הפועל באר שבע
הפועל אשקלון גביע הטוטו מחזור - 1 21:00 « » 30/07/2016 ספורט 58 תוצאה: 5:0 הפועל באר שבע
הפועל באר שבע ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שני 21:00 « » 03/08/2016 ספורט 1 תוצאה: 0:1 אולימפיאקוס
// 12.8.2016 » הפועל באר-שבע אלופת המדינה זכתה בגביע אלוף האלופים לאחר ניצחון 4-2 נגד מחזיקת הגביע מכבי חיפה

המעז לחלום, מנצח!מאת: מערכת האתר שבע בום 01/08/2016 13:16


על התיקו בפיראוס והמהלכים שהובילו אליו, הנקודות החשובות לקראת הגומלין, רעשי הרקע בחדר ההלבשה ואמונה, בטור הבא.

מבחן הבגרות השני של הפועל באר שבע כמועדון מתחדש עבר בהצלחה. אחרי שצלחו את המשוכה המולדבית עם 0:0 שכולו ניצחון, יצאו האדומים-לבנים למשחק חוץ מול אחת הקבוצות החזקות בדרגי הביניים של אירופה, אולימפיקוס פיראוס. אם לפני ההתמודדות עסקו בורסאות ההימורים בכמות השערים שיוציא דודו גורש מהרשת, לאחריהם ניתן לומר בבטחון, בכר וחניכיו רחוקים 90 דקות מעונה אירופית ארוכה ומסקרנת, בין אם זו תהיה במסגרת ליגת האלופות ובין אם במפעל המשני.

מערך שלושת הבלמים שהעלה ברק בכר ברביעי שעבר הוכיח את עצמו מעל ומעבר והיה אחד הגורמים לנטרול המרשים את התקפת אולימפיקוס. חולית ההגנה שכללה את טאהא-ויטור-סוארס, תפקדה יחד יוצא מן הכלל והעלימה כמעט לחלוטין את הנחיתות היחסית של צמד המגנים אל מול שחקני ההתקפה היוונים. לצידם, בלט וובה בראון במשחק הקרבה יוצא מן הכלל ונתן חומר אמיתי למחשבה לקראת הגומלין בטרנר ובכלל לעונה הקרובה. וובה הוצמד לכוכב הגדול קוסטס פורטוניס, השחקן המסוכן ביותר בשורות היריבה ודאג להרחיק את האיום מצד מספר 7, בכל הזדמנות. בראון היה בכל מקום על המגרש, כולל מספר גיחות לרחבה היוונית והיה לעניות דעתנו, המצטיין במגרש יחד עם סוארס ונאווקמה.

 

 

 

 

בדוגמא הבאה ניתן לראות את ההיתרונות הגדולים שמעניק המערך בשני אספקטים בולטים; חיפוי על עמדות המגנים ושחרורם להתקפה, אם יש צורך. ריבוי שחקנים מגנים ברחבה של גורש ונטרול האיום מצד התקפת אולימפיקוס.

לקראת הגומלין בטרנר ניצבת בפני ברק בכר דילמה לא פשוטה שננסה ליחד לנתח. מצד אחד, המערך ההגנתי הוכיח את עצמו ביוון ואם הפועל שלנו היתה קצת יותר מאמינה בעצמה, יכולה היתה "לגנוב" שער חוץ יקר שיהווה יתרון משמעותי לקראת הגומלין. מנגד, לא יהיה פשוט להחזיק את מונה הכיבושים של אלופת יוון מאופס בשנית ועל כל שער שתכבוש, באר שבע תזדקק לשניים ולמעשה מחוייבת לנצח. אם כך, עדיף לברק להמשיך עם אותה התפיסה ולקוות להבקיע שער מפתיע שיטרוף את הקלפים או שמה ליזום ולנצל את הביתיות על מנת להשיג נצחון ברור ומשכנע? שאלה קשה.

אבל אל דאגה, לא נותיר אתכם ללא התשובה. אולימפיקוס וקבוצות ברמה הזו בכלל, לא מתרגשות יתר על המידה מיחסי הכוחות בין מגרשי בית וחוץ. משמע, אין לצפות שהרגליים של היוונים המנוסים ירעדו בטרנר, כפי שלא רעדו אשתקד באמירויות. הקבוצה מפיראוס עדיין עדיפה על שלנו בכל פרמטר והיא פייבורטית ברורה לנצח ולעבור לשלב הבא, למרות התוצאה המרשימה שהשיגה אלופת ישראל בחוץ.

לאור כל האמור לעיל, יהיה נכון מבחינת באר שבע לא לשנות את שיטת המשחק, להמשיך ולעשות הגנה חזקה ולדאוג שהיוונים יאיימו על השער של גורש כמה שפחות ומנגד, להבדיל מהמשחק הראשון ביוון, לנסות ולהשיג שער, שכן בבית באר שבע מסוגלת לכבוש מול כל יריבה. אז איך משיגים את השער המיוחל אתם תוהים? במשחק מעבר מהיר והתקפות מתפרצות חכמות אל שחקנים בעלי יתרון פיזי ואתלטי. במשחק שצפוי להתפתח, נראה כי בן שהר יכול להיות "שובר השיוויון" אל מול ההגנה הכבדה של אולמפיקוס ואם יש ברוטציה של בכר שחקן שמסוגל להביך את הבלמים של ויקטור סנצ'ז ולעלות את באר שבע על הלוח, זה מספר 14 באדום (הפעם תורנו).

משהו אחרון לגבי רעשי הרקע הבוקעים מחדר ההלבשה. המועדון ניצב בפני אחד החודשים הכי מרגשים בתולדותיו, בטח ובטח לאחר הזכיה באליפות. חודש שיכול לשים אותו במקום אחר כלכלית ותודעתית, חודש שמסוגל להביא חשיפה בלתי רגילה לעיר ולמדינה, חודש שיכול להשלים באופן סופי את ההפיכה שלנו מקבוצה מקומית למועדון פאר עם עבר מפואר ועתיד מזהיר. כל החושקים בשדרוגים כספיים, כל הלחוצים על קידום מקצועי, כל המבקשים לעבור ליובנטוס וכרגע נדחים, תנוחו, תנשמו עמוק, יש זמן מתאים ונכון לכל דבר, הוא רחוק מלהיות כרגע.

הפועל באר שבע יכולה לעבור את אולימפיקוס. היא פחות טובה, פחות מנוסה, אנדרדוג מוחלט, אבל יכולה לעשות זאת, אם רק נאמין. יאללה הפועל!

 


השאר תגובה באמצעות הפייסבוק: