סלטיק ליגת אלופות - פליאוף ליגת האלופות - משחק - 5 לא פורסם « » 17/08/2016 לא פורסם הפועל באר שבע
הפועל באר שבע ליגת אלופות - פליאוף ליגת האלופות - משחק - 6 לא פורסם « » 23/08/2016 לא פורסם סלטיק
ביתר ירושלים גביע הטוטו מחזור - 2 19:00 « » 07/08/2016 ספורט 58 תוצאה: 4:2 הפועל באר שבע
הפועל באר שבע גביע הטוטו מחזור - 3 19:30 « » 09/08/2016 ספורט 58 תוצאה: 1:0 מ.ס אשדוד
הפועל באר שבע ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שלישי 20:50 « » 12/07/2016 אחר תוצאה: 2:3 שריף טירספול
שריף טירספול ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שלישי 20:00 « » 19/07/2016 ספורט 2 תוצאה: 0:0 הפועל באר שבע
אולימפיאקוס ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שני 21:45 « » 27/07/2016 ספורט 5 תוצאה: 0:0 הפועל באר שבע
הפועל אשקלון גביע הטוטו מחזור - 1 21:00 « » 30/07/2016 ספורט 58 תוצאה: 5:0 הפועל באר שבע
הפועל באר שבע ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שני 21:00 « » 03/08/2016 ספורט 1 תוצאה: 0:1 אולימפיאקוס
// 12.8.2016 » הפועל באר-שבע אלופת המדינה זכתה בגביע אלוף האלופים לאחר ניצחון 4-2 נגד מחזיקת הגביע מכבי חיפה

השריף בא העירהמאת: מערכת האתר שבע בום 16/07/2016 16:52


על השיעור החשוב שלימדה הקבוצה ממולדובה את אלופת ישראל הצעירה, על הגנה רעועה, התקפה חסרת רגל מסיימת, טוני נאווקמה ושופט ללא פנקס, בטור הבא.

"אנחנו חייבים לעבור את הדייגים האלה", קרא אחד האוהדים באדום ביציע, עוד לפני שראה את אלופת מולדובה מחברת שני פסים על הדשא ב-"טרנר". "מזה מולדובה? אלה לא יוניטד, צריך לתת להם בראש". צודקים הבאר שבעים, שריף היא לא מנצסט'ר יוניטד, אבל שכחו לספר להם על המסורת המפוארת של הקבוצה שלהם במפעלים אירופים. רודה, ברצלונה, ספליט, תו'ן, לא חשוב הסדר, הצלחות גדולות לא היו שם, אבל זה בסדר גמור, לא המציאו שום דבר חדש בדרום, זה סימפטום קבוע לכדורגל הישראלי לדורותיו. אגב, יש עוד מקצועות חוץ מדייגים, הגיע הזמן שנגוון.

השריף בא העירה ולימד את את הפועל באר שבע שני כללים חשובים; הפיזיות והאינטנסיביות, גם בשלבים הללו של המפעל, גבוהים בפער ממה שנהוג ומקובל בביצה המקומית שלנו ומעל הכל, באירופה משחקים על תוצאה ויש דרך מאוד מדוקדקת לעשות זאת.  אז הדייגים ממולדובה, בלי שמות גדולים, אבל עם סגל משופע בזרים, גבוה, חזק ובעל כושר גופני נהדר, הגיעו לבירת הנגב והראו לכל מי שקבע את תוצאת המשחק במעמד ההגרלה, שהדרך להצלחות במפעלים האירופים רצופה מכשולים ורק מי שיתמיד וישתפר בתנועה, יגיע.

שריף שיחקה כמו קבוצה שהמעמד לא זר לה. ידעה למן פתיחת המשחק כיצד צריך לשחק, בחוץ, כאשר ההכרעה עוברת למולדובה. נגעה בנקודות התורפה של המארחת, שיחקה על נקודות החוזקה שלה ודאגה בכל שלב של המשחק, גם בעשרה שחקנים, לא לאבד את הראש. תוכנית המשחק של השחורים-צהובים היתה ברורה; השגת שער חוץ, רצוי מוקדם ולאחריו התבצרות בעמדות הגנתיות ושאיפה להשיג שער שני שיסגור את הסיפור. כך אכן היה. המולדובים פתחו את המשחק בסערה וכבר בחלוף 15 דק' איימו 6 פעמים על השער של גורש (1 בלבד למסגרת). עיקר הכוח של שריף הגיע מאגף ימין, שם המגן הנהדר סוסיץ' חרש את הקו ויחד עם זוראן קברזציץ', מבשל שער היתרון, הרבו להטריד את ההגנה באדום.

שער היתרון המולדבי, הוא פועל ישיר של שלוש טעויות עיקריות. כפי שניתן לראות בתמונה, התמקדנו בשתיים. סגירה לקויה של ביטון את הכובש וחיפוי רע של סוארס, את אופיר דוידזאדה. גם לגורש חלק בשער, כאשר ליוה את כדור הרוחב הקשתי ולא ניסה למנוע אותו, בעיקר בשל מיקום בינוני.

הסטטיסטיקה הלא מחמיאה של רביעיית ההגנה, היא הסיפור הגדול של המשחק. צמד המגנים, יחד עם סוארס וטאהא, התקשו להסתדר ללא הלב והעוגן של החוליה, שיר צדק ונראו לפרקים במשחק אבודים. חוסר התיאום בין הבלמים בלט לעין ויחד איתו, ברור כי שניהם בלמים "מובלים" ולא מובילים. דוידזאדה וביטון רשמו משחק מאכזב אף הם, כאשר הנחיתות הפיזית בלטה פעם אחר פעם. אופיר אגב, סיפק כמה פעולות התקפיות טובות, שאם היו מוצאות רגל מסיימת מוכנה, היו מסתיימות בשער.
באר שבע חזרה למשחק מהר ולאחר החמצת הפנדל של בוזגלו, הגיבה בשער שיוויון נהדר, מעט לפני הירידה להפסקה. עבור קצרי הזיכרון שבינכם, נזכיר כי השער הוא תעתיק מדויק של השיוויון המהיר שכבשה הקבוצה במגרש בנתניה, כאשר אותו ג'ון אוגו איזן את התוצאה מול בני סכנין, במשחק שנעל את הסיבוב הראשון בפליאוף. מלבד השער שכבשו, הגיעו האדומים של בכר למספר הזדמנויות נוספות, שהבליטו את המחסור בשחקן מייצר "מהומה" ובעית ניצול המצבים הרע, שזכורה היטב עוד מאשתקד.

המושג "מייצר מהומה", לא לקוח מספרי הכדורגל והוא שפת האוהד הממוצע, אך חשוב שנתעכב עליו לרגע. באר שבע משחקת מאז עזב גליינור פלט את הקבוצה, ללא אף חלוץ דומיננטי, שמושך אליו הגנות, מטריד בחוסנו הפיזי ומייצר לשחקנים שמסביבו מצבי הבקעה, מעצם ההתמקמות בתוך הרחבה. ברדה, שהר וגאדיר, הם חלוצים מאותה "משפחה" ובמשחקים צפופים, עם הגנות חזקות, הם באים פחות לידי ביטוי. בסגנון המשחק שהתפתח מול טירספול, המחסור באותו "מייצר מהומה" זעק לשמיים, כאשר ההגבהות וכדורי הרוחב נוטרלו בקלות על ידי ההגנה האורחת, ללא מאבק מינימלי.

דבר נוסף שבלט, הוא היתרון הברור שיש לטוני נאווקמה, בכל רמה ובכל ליגה, על כמעט כל שומר. טוני מביא איתו עליונות פיזית ברורה שאינה ניתנת לערעור ועושה באגף ככל העולה על רוחו, היכולת הפנומנלית שלו לשמור על הכדור, בייחוד על שטח קטן ולעיתים מול יותר ממגן אחד, היא נכס אדיר למשחק ההתקפה האדום. נאווקמה הוא אחד השחקנים הבודדים בסגל שבנוי ומתאים לזירה האירופית וזה ניכר בברור על כר הדשא.

אגב, חשוב לציין לטובה את השופט, שגם אם טעה בהחלטה כזו או אחרת, הפגין שיפוט נטול "פנקסנות" ושרק מה שראה. ניכר היה עליו, כי גם אם היו עוד 15 פנדלים פוטנציאליים, שבראות עיניו היו עבירות של ממש, לא היה מהסס להצביע על הנקודה. דניאל בר נתן עשה זאת לפניו, אבל מרבית שופטינו היו נותנים אחד ומקזזים עם צהוב בצד השני.

משהו לסיום על בן שהר, שיושב על הספסל בשקט, מחכה להזדמנות ובכל פעם שהיא מגיעה, הוא פורע שטרות. שהר, ששיחק לא מעט שנים באירופה וגם כבש במדי הפועל תל אביב במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות, הוכיח שמקומו על המגרש. אין ממקומנו לקבוע על חשבון מי וגם לא כוונה לחלוק על החלטות הצוות המקצועי, אבל עם צעד ראשון יוצא מן הכלל, כוח מתפרץ אדיר ולא מעט ניסיון בזירה, ראוי שמספר 14 באדום יעלה בהרכב, 3 דק' לסיום הוא הראה עד כמה ולמה זה הכרחי.

נוסעים בשלישי לטירספול, לנצח בחוץ ולהעפיל לשלב הבא, שם ימתין מועדון הפאר היווני, אולימפיקוס פיראוס. נוסעים לנצח, לא לשחק על תיקו, לא להתבצר בהגנה ולקוות לניסים ולא לבנות על הפתעות. להפועל באר שבע יש את הכלים והשחקנים לכבוש בכל משחק ואם רק תאמין, היא תחזור ממולדובה עם כרטיס לשלב הבא. יאללה הפועל!

 


השאר תגובה באמצעות הפייסבוק: