סלטיק ליגת אלופות - פליאוף ליגת האלופות - משחק - 5 לא פורסם « » 17/08/2016 לא פורסם הפועל באר שבע
הפועל באר שבע ליגת אלופות - פליאוף ליגת האלופות - משחק - 6 לא פורסם « » 23/08/2016 לא פורסם סלטיק
ביתר ירושלים גביע הטוטו מחזור - 2 19:00 « » 07/08/2016 ספורט 58 תוצאה: 4:2 הפועל באר שבע
הפועל באר שבע גביע הטוטו מחזור - 3 19:30 « » 09/08/2016 ספורט 58 תוצאה: 1:0 מ.ס אשדוד
הפועל באר שבע ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שלישי 20:50 « » 12/07/2016 אחר תוצאה: 2:3 שריף טירספול
שריף טירספול ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שלישי 20:00 « » 19/07/2016 ספורט 2 תוצאה: 0:0 הפועל באר שבע
אולימפיאקוס ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שני 21:45 « » 27/07/2016 ספורט 5 תוצאה: 0:0 הפועל באר שבע
הפועל אשקלון גביע הטוטו מחזור - 1 21:00 « » 30/07/2016 ספורט 58 תוצאה: 5:0 הפועל באר שבע
הפועל באר שבע ליגת אלופות - סיבוב מוקדמות שני 21:00 « » 03/08/2016 ספורט 1 תוצאה: 0:1 אולימפיאקוס
// 12.8.2016 » הפועל באר-שבע אלופת המדינה זכתה בגביע אלוף האלופים לאחר ניצחון 4-2 נגד מחזיקת הגביע מכבי חיפה

יחי המלך החדשמאת: מערכת האתר שבע בום 10/05/2016 05:47


הפועל GetStock באר שבע עשתה הערב צעד ענק אל עבר החלום, באחד המשחקים המרגשים שידענו כאוהדים. על חוויה מדהימה בטרנר, חבורת גברים באדום ושחור (השחור של רעננה כמובן) והאיש שאין ראוי ממנו בעולם לכבוש שער ניצחון, בטור הבא.

בדקה ה-57 להתמודדות, כאשר לוח התוצאות עדיין מאופס, עורך ברק בכר חילוף ראשון במשחק. מהארן ראדי שהשקיע לא מעט מאמץ, מפנה את מקומו למספר 10 באדום, השחקן הכי גדול בתולדות המועדון, האיש ששמו ייחרט לנצח באותיות של זהב בדפי ההיסטוריה של הקבוצה והעיר- אליניב ברדה. פחות משלוש שנים אחרי ששב הביתה, עלה "אליה" אל המגרש, נטול אגו וחדור מוטיבציה כמו שרק מנהיג אמיתי יודע ובא על שכרו בדקה ה-78 בשער החשוב ביותר בקרירה המפוארת של השחקן הענק הזה. בוזגלו שהחל במהלך, נבלם אצל כחילה האורח ופינה את השטח לקפטן, שדחק מקרוב והעיף את טרנר עד העננים, וובה-וובה בראון ? אור עולה מן המזרח.

5 דק' מאוחר יותר, חתם הרומני הבינלאומי את תוצאת המשחק בשער נהדר, לאחר עוד מופע להטוטים של מיסטר טוני נאווקמה, שהפך את הערב של מגנה הצעיר של בית"ר ירושלים לסיוט מתמשך. 10 דק' לפרוטוקול בלבד, עם עין אחת על הדשא המתחדש בשדרות האצ"ל 2 ויתר האיברים והנשמה במגרש הביתי השני, בנתניה.  

עד לשער שכבש אליניב, שלטה הפועל באר שבע במגרש ללא עוררין, סיכנה לא אחת את שערו של סתיו שושן הצעיר ורק חוסר מזל וריכוז מנעו ממנה יתרון מוקדם. מאמן האורחת, סלובודן דראפיץ', חרג ממנהגו וסגר את המשחק היטב מאחור, כאשר השאיפות הטבעיות שלו לנסות ולהביך את הגנת באר שבע במתפרצות, נבלמו פעם אחר פעם בידי ההגנה החזקה בליגה.

קשה לבחור "שחקן מצטיין", אך היות ורצינו לשלב בין בחירה "מהלב", אל מול בחירה מקצועית גרידא, נאלצנו להכריע ולבחור בטוני נאווקמה. הקיצוני הניגרי עשה כל העולה על רוחו באגף, היה הכוח המניע של מרבית ההתקפות באדום ואחוזי ההצלחה המדהימים של בדריבלים, לצד מסירות מפתח רבות, מעניקות למספר 9 יתרון קטן על פני כובש השער הראשון, זה שהבחירה בו מונעת בעיקרה מרגש.

לצד נאווקמה, מליקסון סיכם עוד ערב טוב במדים האדומים ועל אף שלא רשם פעולות יוצאות דופן, מספר מהלכים שרקם היו רחוקים סנטימטרים מלהפוך לבישול ענק או שער. 80 דק' של מאור מסתכמות בניהול משחק מדויק, מספר מסירות מפתח מתוחכמות והרבה אופי ונחישות.

השורה הסטטיסטית אומנם לא מעידה על שליטה מוחלטת של האדומים בכדור, אך בכל הקשור לצד הפרקטי של המשחק, באר שבע הייתה עדיפה באופן מוחלט. כמות האיומים אל עבר השער והמסגרת, אל מול הניסיונות העקרים בצד המקביל וכן כמות הקרנות הנכבדת, מעידים באופן חד משמעי, החניכים של בכר באו לעבוד ועשו זאת בגדול.

רגע לפני שנכין את עצמנו מנטאלית לעוד נסיעה אל "זירת הפשע", כמה מילים על התפאורה, הצוות המקצועי בהובלת ברק בכר והאושר הגדול של הגברת הראשונה של הכדורגל הישראלי. על תצוגת הדגלים בדרומי והפלקטים ביתר היציעים, מיותר להכביר במילים, היא מהיפות שנראו במחוזותינו. על ברק בכר, קצרות השורות מלהכיל, הוא מהגדולים ביותר שאימנו בארצנו. בנוגע לחיוכים של הגברת הראשונה של הכדורגל הישראלי, כל כך מגיע לה, תודה על הכל.

נוסעים לסמי עופר, שוב. אל תביאו שמפניות, גם לא "צעיפי אליפות" ודגלים "מיוחדים" בחסות איזה מוסך או סופרמרקט שכונתי. תביאו את הגרון שלכם ואמונה שלמה שבאר שבע לא תרד. בערב בו ברק בדש מכניע את מכבי ומשכיח את אותו שער ארור שכבש ביד, הגיע הזמן למחול על חטאים ישנים, לסלוח על המחדל המשפיל שהתרחש רק לפני שנה באותו מגרש מקולל ולקוות לסגור מעגל, דווקא שם, דווקא בסמי.

תודה לך הפועל.

*קרדיט לאתר המועדון על תמונות השחקנים

 


השאר תגובה באמצעות הפייסבוק: